Magazyny energii

Fronius Battery

Magazynowanie energii z ogniw fotowoltaicznych:

Prąd stały DC generowany przez baterie słoneczne jest przekształcany na prąd zmienny AC przez inwerter fotowoltaiczny PV podłączony do wyjścia AC przetwornicy/ładowarki. Wejście AC urządzenia wielofunkcyjnego  przetwornicy/ładowarki) jest podłączone
do zewnętrznej sieci energetycznej. Energia z inwertera solarnego PV zasila bezpośrednio odbiorniki. W przypadku niewystarczającej energii z ogniw fotowoltaicznych przetwornica/ładowarka wspomoże system dodatkową energią elektryczną z akumulatora lub z sieci zewnętrznej.
W przypadku pojawienia się nadmiaru prądu z systemu fotowoltaicznego, przetwornica/ładowarka, użyje nadmiarowy prąd w pierwszej kolejności na doładowanie akumulatora i zwróci nadwyżkę energii do sieci zewnętrznej. W przypadku awarii sieci rozłączy się i będzie dalej działał jako niezależny system. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, które oferujemy w konkurencyjnych cenach, można nawet połączyć system z agregatami prądotwórczymi, zyskując tym samym pełną niezależność energetyczną w każdych warunkach.

Własny magazyn energii:

Wybierając nasz system pozwalający na magazynowanie energii z ogniw fotowoltaicznych, można zapewnić sobie jeszcze większą niezależność od standardowego zasilania z sieci publicznej. Odpowiednio wykonana, domowa instalacja pozwala na korzystanie z zupełnie darmowego prądu również w nocy, kiedy nie ma już dostępu do światła słonecznego. Duża pojemność akumulatorów oraz długa ich żywotność gwarantują bezproblemową pracę latami.

Taki domowy magazyn energii elektrycznej to jednak również bezpieczeństwo. Szczególnie w mniejszych miastach czy na obszarach wiejskich często dochodzi do awarii sieci energetycznych. Gdy do takiej sytuacji dojdzie w nocy, można wykorzystać zgromadzony w akumulatorach zapas i zasilać najważniejsze urządzenia w domu, nie przejmując się awarią sieci.

Proponowane przez nas w przystępnej cenie urządzenia spełniają wszystkie wymagane normy bezpieczeństwa, są niezawodne i przy prawidłowej ich eksploatacji potrafią praktycznie bez zakłóceń funkcjonować latami. Inwestycja w domowy magazyn prądu jest tylko pozornie kosztowna. Dzięki wieloletniej wytrzymałości urządzeń zwrot z inwestycji następuje bardzo szybko, w postaci dużo niższych rachunków za energię elektryczną. Warto pamiętać również o tym, że zgodnie z obecnymi przepisami, nadwyżki prądu uzyskanego z ogniw fotowoltaicznych można przesyłać do sieci publicznej jak taka zwany Prosument.

Facebook
Twitter
LinkedIn